BİYOGRAFİ

Uğur Işılak 15 Kasım 1971'de Almanya'nın Velbert şehrinde dünyaya gelmiştir. Aslen Ankara Şereflikoçhisar'lıdır. Henüz çocukluk yıllarında, aşırı derecede şiir ve edebiyata olan ilgi ve merak sebebiyle sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı.

Uğur Işılak'ın 25 yıllık profesyonel müzik hayatında 400'e yakın eseri bulunmaktadır ve yaklaşık 30 yıldan bu yana Türkiye, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Orta Asya’da kültür ve sanat etkinliklerinde yer almıştır. 20’nin üzerinde albüm çalışması yapmıştır.

On iki yaşlarında bağlama çalmayı öğrendi. Bağlamada ustalaşmasıyla birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, on üç yaşında bestelemeye başladı. İlk, orta ve lise tahsilini Almanya’da tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Konya/Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenim görmüştür. 

1987 yılından itibaren ilk çalışmasını yaparak profesyonel olarak müzik hayatına başlamıştır.
TRT, ATV, 360tv başta olmak üzere birçok ulusal kanalda kültür-sanat programları yapmıştır. Bunların arasında Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim ve bin yıllık edebiyat tarihimizde yer alan önemli şair ve ozanlardan sadeleştirme yaparak derlediği ve bestelediği onlarca eserden oluşan albümler bulunmaktadır. Yaptığı kültürel çalışmalar sayesinde birçok ödüle layık görüldü. 

2002 yılında “Haydi Anadolu”, 2008 yılında “Her şey Türkiye İçin”, 2014 yılında “İnandık Hakka”, “Dombra” ve 2015 yılında “Söyle Var Mısın” eserlerini AK Parti seçim müziği olarak hazırlamıştır.

7 Haziran 2015'de yapılan Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul 3. bölge milletvekili seçilmiştir.1 Kasım 2015'de tekrarlanan Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı olmamıştır.
2017 Ağustos ayında 'Aklıma Düşünce' ismini verdiği albümünü yayınladı.
TRT Müzik'te 'Miras' isimli programı devam etmektedir.

© 2018 UĞUR IŞILAK. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.                      

+90 537 554 32 20     ozan@ugurisilak.com.tr